2. GİRİŞİMCİLİK KAMPI

Günümüzde girişimcilik alanında kadınlar da erkekler kadar yer almakta ve başarılı kadın girişimcilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Dünyada ve ülkemizde ekonomik kalkınmanın yolu girişimcilikten geçerken kadınların güçlendirilmesinin bir yolu da yine inovasyon ve girişimciliktir.

KADEM, (Kadın ve Demokrasi Derneği) TÜBİTAK Marmara Teknokent (MARTEK) iş birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve 360 TV desteğiyle gerçekleştirilen 2. Kadın Girişimcilik Kampı 03 – 08 Ekim 2016 tarihlerinde TÜBİTAK Gebze yerleşkesinde yapıldı.

Girişimcilik Kampı’na ‘Bir Fikrim Var’ diyerek başvuruda bulunan 150’den fazla kadın arasından, 27 kadın girişimci katılma hakkına sahip oldu.

Girişimciler bir haftalık eğitim süresi boyunca;

  • Finansal Analiz,
  • İş Planı Hazırlama,
  • İş Modeli Geliştirme,
  • Pazarlama ve Girişimcilikteki Güçlükleri Aşma ve benzer başlıklar altında eğitimler aldı.

Aynı zamanda mentörler ve iş dünyasından başarılı isimler, girişimci kadınlara tecrübelerini aktardı. Girişimcilik kampı sonunda seçilen başarılı projelere, (ulusal ve uluslararası resmi kurum ve kuruluşlar tarafından verilen finansal desteklerden birini almaya hak kazanılması halinde) proje başına 25.000 TL ilave destek ve ayrıca Marmara Teknokent bünyesindeki Kuluçka Merkezi’nde bir yıl boyunca projelerinin çalışmalarını yürütmek için barınma imkânı sağlandı.