İNOVASYONDA KADIN

İnovasyonda Kadın Projesi ile kadınların girişimcilik yeteneklerinin artırılması ve teknoloji-yenilik odaklı iş fikirlerinin nitelikli istihdama dönüştürebilmeleri hedeflenir. İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampına, ‘Bir Fikrim Var’ diyen tüm kadın girişimciler davetlidir.

KADEM olarak İnovasyonda Kadın projesiyle yetenekli ve girişimci kadınları cesaretlendirme ve projelerini hayata geçirmeleri yolunda onları desteklemek hedefiyle her yıl kamplar düzenlemekteyiz. İnovasyonda Kadın Projesi Girişimcilik kampı başvuruları inovasyondakadin.org sitesi üzerinden yapılır.

2015 yılında KADEM, TUBİTAK MARTEK iş birliğinde başlayan projeye 2020 yılında Bilişim Vadisi ve TOBB ETÜ’da dâhil olmuştur.

Hakem heyeti değerlendirmesiyle kampa katılmaya hak kazanan 30 kadın girişimci web sitesinde ilan edilir ve kampa davet edilir. Her yıl düzenlenen girişimcilik nkamplarında katılımcılar Girişimcilik ve Start Up Ekosistemi, Proje Döngüsü, Finansal Yönetim, Girişimcilikte İş Planı, Markalaşma Sürecinde Uygulanacak Stratejiler, İş ve Ticaret Hukuku, Pazarlama, İletişim gibi pek çok başlık altında eğitimler alır ve tecrübe paylaşımlarından faydalanır. Katılımcılar kamp süresince fikirlerini nasıl geliştirebilecekleri ve sektörde kendilerine nasıl yer bulacakları ile ilgili de deneyim edinir. Sektörlerinde başarılı girişimciler tarafından tecrübe paylaşımları yapılır.

Her yıl kamp sonunda tüm katılımcılara sertifikaları ve finale kalan en başarılı 5 proje sahibine de (bir yıl içerisinde ulusal ve uluslararası resmi kurum ve kuruluşlar tarafından verilen finansal desteklerden birini almaya hak kazanılması halinde) para ödülü verilir.

Beş proje dönemi boyunca projeye başvuran girişimci kadın sayısı 1586 olup, 144 kadın girişimcilik eğitimi almıştır. Projelerini sunup KADEM’den destek almaya hak kazanan kadınlar proje sayesinde iş fikirlerini hayata geçirmiş ve ulusal ve uluslararası başarılara imza atmıştır.

İnovasyonda Kadın Projesi, KADEM, TÜBİTAK MARMARA TEKNOKENT, Bilişim Vadisi ve KOSGEB iş birliğiyle gerçekleştirilecek 6. İnovasyonda Kadın Girişimcilik kampında daha kapsamlı bir hedef kitleye daha kapsamlı içerikler sunmayı hedeflemektedir.

6. İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampımıza Ntv, Kanal 7 Medya Grubu ve Sabah Gazetesi medya sponsoru olarak destek vermektedirler.