Kadın Girişimcilerin Kullanabileceği 5 Sunum Programı

Mesajınızı daha etkili bir şekilde vurgulamanın yöntemlerinden biri olan sunumlar, kadın girişimcilerin ihtiyacı olan detaylardan biri. Yaratıcı, ilgi uyandıran görsel içeriğe sahip olan sunumlara talep her geçen gün artmaktadır. Kitlenizin dikkatini çekmek istiyorsanız; yaratıcı sunum programlarını kullanabilir, anlattıklarınızı görsellerle destekleyebilir ve sunumunuzu öne çıkabilirsiniz.

Sunum, basit bir işlem gibi görünse de detaylı ve ilgi isteyen bir süreçtir. Görsel, tema, yazı tipi, renk, içerik, anlatılmak ve aktarılmak istenen mesaj derken aslında çok ayrıntılı bir işin içerisine dahil oluruz. Dolayısıyla sunum programlarından aldığımız destek ile hedef kitlenizi daha kolay etkileyebilirsiniz.

Sunum kelimesini duyduğumuzda akla ilk gelen program PowerPoint olsa da yelpaze oldukça geniştir. Bu alanda kadın girişimcilerin sunumlarına renk katacağı, ifadelerinin altını daha rahat çizebilecekleri programlar bulunmaktadır. Eğer fikirlerinizi sunumunuz ile parlatmak istiyorsanız size özel önerilerimiz var. İşte, ikna sürecinizi destek olacak sunum programları…

Prezi

girisimcilerin-kullanabilecegi-tasarim-programlari-prezi

Klasik sunum programlarından sıkıldınız mı, sunumunuzu daha ilgi çekici bir hale mi getirmek istiyorsunuz? O halde Prezi tam size göre. Prezi uygulaması görsel ağırlıklı sunumların yanı sıra animasyon, video gibi destekleyici içerikler eklemenize de imkan tanıyor. Hem telefondan hem de bilgisayardan kullanabileceğiniz Prezi, telefonunuzda hem de bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca hazırladığınız sunumlara animasyon ve video gibi destekleyici içeriklerde ekleyebilirsiniz.

Canva

Ücretsiz sunum hazırlayabileceğiniz programlardan biri olan Canva, günümüzde en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Canva, pratik kullanıma sahip olması ve içinde barındırdığı çeşitliliklerden dolayı etkileyici sunumlar hazırlamanıza yardımcı oluyor.

Adını en çok duyduğumuz tasarım uygulamalarından biri olan Canva, sunum hazırlamanın en pratik yöntemlerinden biri. Üstelik dilerseniz afiş, logo, CV, bülten gibi farklı içerikler de hazırlayabilirsiniz. Çünkü Canva’da pek çok hazır şablonlar ve tema bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra program, kendi tasarımınızı da yapmanıza imkan tanıyor.

Visme

Tasarım bilginiz üst düzey olmadan da etkili bir sunum hazırlamanın yöntemlerinden biri olan Visme, hazır şablonlar üzerinden size pratik yöntemler sunuyor. İlgi çekici şablonlar, sunum tabloları stok fotoğrafları ve binlerce ikondan oluşan geniş yelpaze ile istediğiniz sunum slaytlarını kolayca tasarlayabilirsiniz.

Diğer sunum programlara göre; şema, grafik, çizelgeler, interaktif harita gibi modern fonksiyonlara sahip olan program, sunumunuzu dilediğiniz gibi şekillendirmenize imkan tanıyor.

Vistacreate

Hikayenizi tasarım dili ile anlatacağınız programlardan biri olan Vistacreate, sunum için tercih edebileceğiniz programlar arasında yer almaktadır. VistaCreate, aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce ücretsiz şablon içeren ücretsiz bir grafik tasarım aracıdır. Sevdiğiniz bir şablonu seçerek kendi tonunuzu yakalayabilirsiniz. Program, hikayemi en iyi ben anlatırım diyenlere kendi tasarımını yapma imkanı sunmaktadır.

Google Slaytlar

Diğer sunum programlarına göre daha sade bir uygulama olan Google Slaytlar, Google tarafından geliştirilen bir sunum programıdır. Ayrıca Google Drive hizmeti ile ücretsiz sunulmaktadır. Pratik kullanımı ile etkili sunum hazırlamanıza yardımcı olacak olan bu program, kadın girişimcilerin tercih edebileceği seçenekler arasında yer almaktadır.