TÜBİTAK MARMARA TEKNOKENT ve KADEM ÜÇÜNCÜ GİRİŞİMCİLİK KAMPINI

DÜZENLİYOR

TÜBİTAK Marmara Teknokent tarafından beşincisi düzenlenecek olan Girişimcilik Kampı, bu yıl üçüncü kere Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ortaklığıyla kadınlara yönelik olarak düzenlenmektedir.

İnovasyonda Kadın temalı üçüncü girişimcilik kampı,08-14 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

TÜBİTAK Marmara Teknokent ve KADEM işbirliğinde gerçekleştirilecek olan kadın girişimciliği kampı ile kadınlarımızın girişimcilik yeteneklerinin arttırılması, girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri amacına hizmet etmektedir.

Bu amaca yönelik olarak TÜBİTAK Marmara Teknokent ve KADEM işbirliğinde gerçekleştirilen girişimcilik kampı üç aşamalı olarak gerçekleştirilecektir.  Birinci aşamada Ar-Ge, bilim, teknoloji ve yenilik içeren iş fikri projelerinin başvuruları 30 Eylül 2017 tarihine kadar kabul edilecektir. 

İkinci aşamada TÜBİTAK Marmara Teknokent hakemlerinin yapacağı değerlendirmeler sonucunda finale kalan 30 proje seçilecektir.

Üçüncü aşamada finale kalan projeler kampa davet edilecek ve 08 Ekim - 14 Ekim 2017 tarihleri arasında girişimciler için fikirden plana, plandan teşebbüse uzanan yolda bir platform oluşturularak beş gün boyunca eğitim, tecrübe paylaşımı ve uygulamalar yapılacaktır. Kamp sonrasında belirlenecek olan bir tarihte seçilecek başarılı projelere, ulusal ve uluslararası resmi kurum ve kuruluşlar tarafından verilen finansal desteklerden birini almaya hak kazanılması halinde,  proje başına 25.000 TL ilave destek verilecektir.